Az összetett repülési alkalmazások gyors, rendkívül precíz minőségellenőrzést igényelnek a pontos összeszerelés érdekében. Nézze meg, hogyan valósítja meg a Mitutoyo
Az autóipar folytatja az innovációt, és a Mitutoyo fejlett ellenőrzési és szkennelési képességekkel segíti a gyártókat a folyamatos termelés elérésében.
A Mitutoyo mérési és elemzési megoldásait úgy tervezték, hogy segítsék az energiaszolgáltatókat a megbízhatóság javításában és a berendezések üzemidejének növelésében.
A betegek jólétének védelme érdekében az orvosi alkalmazások kivételes pontosságot igényelnek. Tekintse meg, hogy a Mitutoyo széles körben tesztelt megoldásai hogyan segíthetik ezt elérni.
Biztosítsa a magas ismételhetőséget és a szigorú minőségellenőrzést a Mitutoyo alakmérési megoldásaival, koordináta mérőgépeivel és precíziós mérőeszközeivel.
A Mitutoyo érintésmentes és optikai mérési megoldásai mikroszkopikus pontosságot biztosítanak a kisebb és sűrűbb elektronikus alkatrészek számára
A Mitutoyo OEM úgy tudja kezelni a hiányzó szakértelmet vagy erőforrásokat, hogy olyan híres metrológiai berendezéseinket szállítja Önnek, amelyek zökkenőmentesen integrálhatók termékeibe.
Mitutoyo képességeinek bemutatásához nincs is jobb hely, mint lenyűgöző esettanulmány-gyűjteményünk.
Az Európában működő japán cégek első állomása.
Egyedi termékek egyedi alkalmazásokhoz
Varázsolja gyárát intelligens gyárrá a Mitutoyo segítségével
A mérőeszközök integrálása a meglévő folyamatokba egyszerűvé vált
Alkatrészek és javítások Mitutoyo készülékekhez
Kalibrálja mérőeszközeit egy megbízható laboratóriumban
Kedvenc mérő- és vizsgálógépeinek helyszíni szervize
Mérje meg munkadarabjait és alkatrészeit bárhol Európában
Online vagy offline, vegyen részt termékbemutatón még ma
Tökéletes és problémamentes telepítés és integráció az IT infrastruktúrába.
Tökéletes műhelybe vagy tanterembe, nincs nagyobb segítség, mint a Mitutoyo plakátjai vagy tananyagai.
A metrológia iránt érdeklődők számára a Mitutoyo e-Learning kurzusokat kínál a diákok, a személyzet vagy akár a hobbisták képzéséhez.
Ha gyorsan szeretne többet megtudni a mérésről, tekintse meg számos oktatóvideónkat.
A világ legnagyobb metrológiai vállalata
Azok, akik stílusosan szeretnének bejárni a boltot, menjenek az áruboltba, és támogassák kedvenc márkájukat.
Itt többet megtudhat arról, milyen érzés a Mitutoyónál dolgozni és a karrierje megkezdésének következő lépéseiről.
Tekintse meg és töltse le katalógusunkat, termékprospektusainkat és egyebeket.
Válassza a kényelmes megoldást, és spóroljon a legújabb frissítésekkel!
Itt letöltheti az EU és az Egyesült Királyság teljes verzióját.
Töltse le ingyen a hivatalos Mitutoyo háttérképeket.
Erőforrások a Mitutoyo munkatársai és külső beszállítók számára.
Tekintse meg széles termékkínálatunkat online katalógusunkban!
Ebben a cikkben kibogozzuk a nyelvi dilemmát övező apróságokat.
Kétféle romanizáció létezik: a „Hepburn” rendszer és a „japán” rendszer.
A romanizálást eredetileg a rómaiak találták ki, hogy latinul írjanak a saját országukban, de az 1800-as évek végén erőfeszítéseket tettek, hogy ezt a romanizálást Japánban is elterjesszék. Ennek eredménye a Hepburn-rendszer, amely az angol kiejtésen alapul, és amelyben a „ツ” és a „シ” jeleket „tsu”-nak és „shi”-nek ejtik. Hepburn egy olyan személy neve, aki a romanizációt terjesztő szervezet tanácsadója volt.
Ezután következik a japán stílus, amely a japán értelmiségiek által a Hepburn-stílussal szemben kidolgozott írásrendszer neve. Egy japán személy alkotta meg a japán 50 hang alapján, így a „ツ” és a „シ” írásmódot „tu”-nak és „si”-nek írták. A japán stílus egyébként a „くんれいしき” (Kunreishiki) nevet kapta, miután 1937-ben egy kabinetrendeletet adtak ki a Hepburn és a japán stílus egységesítésére.
Hepburn | Japán | |
---|---|---|
つ | tsu | tu |
し | shi | si |
ち | chi | ti |
じゃ | ja | zya |
Hivatkozás: Atsushi Kayashima (szerk.) (2012) „Új horizontok a japán írásban” Kuroshio Publishing
Térjünk vissza a vállalati logóra. A Mitutoyo 1936-ban sikeresen kezdett el mikrométereket gyártani Japánban. A cég termékein a japán stílusú cégnevet, „Mitutoyo”-t használják. Ennek valószínűleg nagy része volt a korabeli Japánban növekvő japán stílus támogatásának. A háború vége után, 1945-ben a Hepburn rendszer elterjedtebbé vált Japánban, de a Mitutoyo „tsu” betűje még mindig „tu”-nak van kiejtve, nem „tsu”-nak, ami a korszak emlékét idézi.
A Mitutoyo első védjegye egy japán stílusú, tök motívummal ellátott jel volt. 1936-ban, a Mitutoyo Manufacturing Company idején alakították ki. Mivel a „Toyo” a Mitutoyóban egy japán ember számára Toyotomi Hideyoshit juttatja eszébe, a motívum a Sennari tök volt – Hideyoshi lócrestje.
A jelenlegi vállalati logó 1987-es hivatalos bevezetéséig ez a tök motívum (pontosabban három tököt körülvevő jel) a cég logójával együtt volt használatban, és jelenleg is a cég címerének részeként használják az épületen, zászlókon stb.
A "gourd" tök dekoratív elemként, ajándékként vagy funkcionális tárgyként voltak használatosak az ősi kultúrákban, egyes esetekben rituálékban vagy ceremóniákban is alkalmazzák, kifejezve belső vágyódásainkat.
Végül itt van még egy szórakoztató tény a logónkról. Észrevetted, hogy a „Mitutoyo” logóban az „M” és az „y” betűk jobb felső részén egy felfelé ívelő vonal található?
Ez a vonal éles kiemelést ad a vállalati logónak, és a cég precíziós mérőeszközök gyártójaként képviseli a magas szintű precizitást és technológiát.